Niezwykła herbata sencha

Zielona herbata zawiera wiele naturalnych substancji pobudzających, w tym kofeinę, która choć nie jest tak wysoka jak w przypadku kawy, może jednak pomóc w utrzymaniu czujności i koncentracji. W połączeniu z kofeiną, substancje zawarte w zielonej herbacie zwiększają metabolizm energetyczny, przyspieszając spalanie kalorii, nawet w stanie spoczynku. Badania wykazały również, że zielona herbata wspomaga utratę tłuszczu, zwłaszcza w okolicach brzucha, nawet przy braku znacznego deficytu kalorycznego.

Sposób parzenia

Aby uzyskać prawdziwy smak Senchy, ważne jest, aby najpierw ostudzić przegotowaną wodę. Dlatego najpierw wlej przegotowaną wodę do dzbanka na herbatę. Uwaga! Wlewanie gorącej wody bezpośrednio na liście herbaty bez uprzedniego ostudzenia jej spowoduje, że herbata będzie miała gorzki smak! Teraz włóż liście herbaty do dzbanka. Ilość powinna wynosić około 3 łyżek stołowych herbaty. Oczywiście, ilość może się różnić w zależności od upodobań. Zalej liście herbaty w dzbanku. Ilość wody powinna wynosić około 180 ml.  Pozostaw herbatę do zaparzenia na około półtorej minuty. Po upływie czasu rozlej herbatę do filiżanek. W przypadku podawania kilku filiżanek herbaty nalewaj po trochu do każdej filiżanki na przemian, aby bogatsza herbata znajdująca się na dnie dzbanka została równomiernie rozprowadzona pomiędzy wszystkie filiżanki.

Jak produkowana jest zielona herbata Sencha?

Produkcja zielonej herbaty składa się z kilku głównych etapów. Uprawa, zbiór, przetwarzanie, mieszanie i pakowanie. Krzewy herbaciane są zwykle uprawiane z sadzonek i rosną w starannie ułożonych rzędach. Liście są zbierane wiosną, latem i jesienią, ręcznie lub maszynowo. Liście herbaty sencha zazwyczaj nie są zwiędnięte. Są one parzone, aby zatrzymać proces utleniania, zwijane i suszone. W ten sposób powstaje surowa lub nieoszlifowana herbata aracha. Aby uzyskać senchę, producenci muszą uszlachetnić arachę. Uszlachetnianie obejmuje sortowanie i zmniejszanie wilgotności.

Sencha – zalety

Bogata mieszanka witamin, minerałów, kofeiny i przeciwutleniaczy zawartych w tej odmianie zielonej herbaty może sprawić, że będzie ona bardzo skutecznym środkiem zwiększającym poziom energii. Jeśli chcesz zwiększyć wydajność pracy, mieć jasny umysł i mniejsze ryzyko zapaści kofeinowej, herbata sencha może być doskonałym wyborem. Badania wykazały, że pomimo znacznej zawartości kofeiny zielona herbata może obniżać ciśnienie krwi i zapobiegać nadmiernemu obciążeniu serca. Może to być korzystne dla osób z wysokim ryzykiem nadciśnienia i innych chorób układu krążenia.